در حال نمایش 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

شانه بازوبند نئوپرن

558,000 تومان
این محصول یکی از محصولات دسته بندی شانه بند می باشد. شانه بازوبند نئوپرن تن یار یک محصول بسیار عالی

قیمت و خرید شانه بند ( کتف بند )

شانه بند طبی، یکی از کالاهای پزشکی است که با کمک آن می‌توان ناهنجاری‌ها و عارضه‌های مربوط به قسمت شانه را درمان نمود. مهره‌های ستون فقرات از بالا به پایین کمر کشیده شده و دارای چندین قسمت است. مفصل شانه، مفصول گوی و کاسه‌ای است که بیشترین میزان تحرک را در بدن دارد.

مفصل کتف، بازو را به تنه متصل می‌کند و اکثر فعالیت‌های روزمره ما توسط این مفصل انجام می‌گیرند. دردهای مربوط به ستون فقرات، به خصوص در ناحیه شانه بسیار آزار دهنده هستند. رسیدگی به مشکلات ستون فقرات، عملی بسیار مهم است که نباید از آن غافل شد. با توجه به اینکه مفصل شانه، یکی از مهم‌ترین مفاصلی است که در هنگام انجام فعالیت‌های روزمره بسیار به کار گرفته می‌شود، درد و محدودیت حرکتی در این ناحیه قطعاً آزاردهنده و غیرقابل تحمل خواهد بود. کتف بند، نوعی حمایت خارجی را برای کتف آسیب دیده ارائه می‌کند، درد را بهبود می‌بخشد و از تشدید آسیب جلوگیری می‌کند. شانه بند در سایزها و مدل‌های مختلف تولید می‌شود و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

شانه بند طبی چیست؟

همانطور که گفتیم، شانه بند طبی وسیله‌ای است که با کمک آن می توان مشکلات و دردهای مربوط به این ناحیه را بهبود بخشید. این محصول انواع مختلفی دارد و از مواد مختلفی ساخته شده است. هر مدل از شانه بند طبی کاربرد خاص خود را دارد، اما به طور کلی می توان گفت که شانه بند طبی از تشدید آسیب جلوگیری می‌کند و درد را تسکین می‌دهد. شانه بند طبی، کتف را در جهت صحیح هدایت می‌کند و از آسیب به دلیل حرکات نادرست و ناگهانی پیشگیری می کند.
مفصل شانه، یکی از مفاصلی است که در بدن انسان، بیشترین دامنه حرکتی را دارد و بیشتر آسیب می‌بیند. برخی از آسیب‌ها جزئی هستند و با استراحت و به مرور زمان به خود خود رفع می شوند. اما برخی دیگر از آسیب ها نیاز به مداخله پزشکی دارند. مختصصان ارتوپد، اغلب برای این دسته از آسیب‌ها، استفاده از کتف بند طبی را در طی دوره درمان توصیه می‌کنند. مشکلات ژنتیکی و مادرزادی، حوادث، به کارگیری بیش از حد (به خصوص در یک جهت)، گرم نکردن قبل از انجام حرکات ورزشی سنگین، حرکات شدید و ناگهانی و غیره ممکن است منجر به پارگی تاندون و دررفتگی مفصل شوند. با استفاده از کتف بند طبی، می توان از بروز این دسته از آسیب‌ها پیشگیری نمود. همانطور که می‌دانید، پیشگیری بهتر از درمان است و هزینه بسیار کمتری دارد. در صورت پیشرفت آسیب و عارضه‌های مربوط به کتف، ممکن است پزشک برای شما انجام عمل جراحی را تجویز کند. البته استفاده از کتف بند طبی بعد از انجام عمل جراحی، برای جلوگیری از عود مجدد و ثابت نگه داشتن کتف توصیه می‌شود.

کاربرد شانه بند طبی

کتف بند طبی کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
یکی از مهم ترین کاربرد کتف بند طبی، درمان افتادگی شانه است. به طور کلی، شانه‌ها باید متقارن باشند و اگر هر کدام بالاتر و پایین تر از دیگری قرار گیرد، فرد دچار افتادگی شانه شده است. استفاده از کتف بند طبی از پیشرفت این عارضه جلوگیری می‌کند. البته در مراحل حاد این بیماری، استفاده از کتف بند باید طبق توصیه پزشک صورت بگیرد.
یک نوع از کتف بند طبی برای درمان قوز کمر استفاده می‌شود و برای درمان عارضه قوز بسیار مفید است. قوز پشت، زمانی اتفاق می‌افتد که گروهی از مهره‌ها در پشت قفسه سینه انحنای بیشتری پیدا می‌کنند. هنگامی که تنها یکی از این مهره‌ها تغییر شکل می‌دهد، فرد دچار مشکل قوز کمر می‌شود. ستون فقرات در ناحیه قفسه سینه ۲۰ تا ۴۵ درجه به جلو انحراف دارد که وقتی این انحراف به ۵۰ درجه یا بیشتر رسید، عارضه قوز ایجاد می شود.
کتف بند طبی هنگام آسیب، عضلات شانه را تقویت می‌کند و آن‌ قسمت را گرم نگه می‌دارد. افزایش دما در این ناحیه، باعث کاهش التهاب و خونرسانی می‌شود.