در حال نمایش 8 نتیجه

نمایش 9 24 36

بالش نشیمنگاهی الیافی

بالش نشیمنگاهی الیافی تن یار یکی از محصولات گروه بالش طبی است و در مواردی چون درد یا شکستگی دنبالچه

بالش نشیمنگاهی فومی

بالش نشیمنگاهی فومی تن یار از جمله محصولات گروه بالش طبی و نشیمن گاهی می باشد که در بهبود مواردی

بالش طبی مموری فوم

بالش طبی مموری فوم تن یار یکی از محصولات بالش طبی می باشد که با قرار دادن سر و گردن

برای پیشگیری از دیسک گردن و دیگر آسیب های آن همواره باید از یک بالش مناسب استفاده کرد که ارتفاع بیش از حدی نداشته باشد و با گذشت زمان در صورت صاف شدن بالش، باید آن را تعویض نمود.

درباره ی بالش طبی

قطعاً یکی از مهم‌ترین مواردی که بر بازدهی ما در طول روز بیشترین تاثیر را دارد، خواب مناسب است. کیفیت خواب برای حفظ سلامتی اهمیت فراوانی دارد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در این مورد اثرگذار است، بالشی است که استفاده می‌کنیم. بالش طبی می‌تواند کیفیت خواب افراد را در طول شب بالا ببرد و بازدهی افراد را در طول روز افزایش دهد. این بالش می‌تواند از بروز آرتروز در گردن جلوگیری کند و استفاده از آن در بیماران مبتلا به آرتروز گردن و کمر بسیار توصیه می‌شود. این بالش، به گونه‌ای طراحی شده است که سر و گردن را در موقعیت مناسبی قرار می‌دهد تا از بروز درد ناشی از قرارگیری گردن در موقعیت نادرست پیشگیری کند. بالش طبی انواع مختلفی دارد. بالش طبی آرتروز، بالش بارداری، بالش مموری فرم و الیافی، بالاش مخصوص زانو، بالش گردنی و غیره از انواع بالش‌های طبی هستند. بالش طبی، قیمت بالش با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

بالش طبی چیست؟

بالش طبی، وسیله‌ای که برای کاربردهای مختلفی طراحی شده است. استفاده از این بالش، مزیت‌های فراوانی را به همراه دارد. بالش طبی، کیفیت خواب را افزایش می‌دهد و از بیماری آرتروز گردن پیشگیری می‌کند. ماده اصلی به کار رفته در این بالش، پلی اورتان است. بالش مموری فوم، نیز از ترکیب این ماده با مواد شیمیایی دیگر ساخته شده که با هر فشار تغییر شکل می‌دهد و سر و گردن شما را در موقعیت صحیح قرار می‌دهد. تحقیقات بسیاری درباره بالش طبی انجام شده است. این تحقیقات اثبات کرده است که بالش طبی در کاهش درد و بهبود کیفیت خواب افراد، بسیار موثر است و هیچ آسیبی به گردن وارد نمی‌کند.

فواید استفاده از بالش طبی

از فواید استفاده از بالش طبی این است که گردش خون افزایش می یابد و ستون فقرات هماهنگی بیشتری پیدا میکنند و از آرتروز نیز پیشگیری میگردد. هم چنین از احساس ناراحتی در شانه و بازو جلوگیری می شود. علاوه بر این با استفاده از بالش طبی پس از خواب، احساس خستگی و کوفتگی در فرد دیده نمیشود و از پف چشم و خروپف نیز پیشگیری می گردد.

هنگام استفاده از بالش طبی کیفیت خواب بهبود می یابد و هم چنین سبب تسکین گردن درد میشود و از تعرق بیش از حد در هنگام خواب جلوگیری به عمل می آورد. از دیگر مزایای بالش طبی هم چنین می‌توان به درمان تعدادی از بیماری ها نیز اشاره کرد. از جمله: درمان اختلالات تنفسی، ریفلاکس اسید، درد پشت و گردن، درمان بی خوابی و یا درد عصب و…

ویژگی های بالش طبی

بالش های طبی ممکن است در ظاهر شکل یکسانی داشته باشند، اما باید توجه داشت که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و در زمان خرید باید این نکته را در نظر داشت که بالش باید پشتیبانی لازم را از سر وگردن به عمل بیاورد و فرد نسبت به جنس آن حساسیتی نداشته باشد. در تهیه این محصول بیشتر از پر، پنبه و پلی استر استفاده می شود.
بالش های طبی تنوع گسترده ای دارند و شامل: بالش های پلی استر، بالش مموری فوم، بالش هوشمند و بالش پر می شوند.

کاربرد بالش طبی

بالش طبی باعث می‌شود تا سر و فک در حالت درست خود قرار گیرد.
بالش طبی محافظ گردن، برای رانندگی و کارهای طولانی مدت بسیار مفید است. این محصول باعث می‌شود تا گردن به جلو متمایل نشود و در حالت درست خود قرار گیرد. متمایل شدن گردن و سر به سمت جلو در طولانی مدت به دیسک‌های گردنی آسیب زده و دردهای شدیدی را ایجاد می‌کند.
استفاده از این محصول برای افرادی که بر روی کمر خود می‌خوابند، بسیار توصیه می‌شود. این بالش می‌تواند از آسیب ستون فقرات ناشی از خوابیدن در حالت نادرست جلوگیری کند.
بالش طبی نشیمنگاهی برای افرادی که دچار مشکلات مربوط به کمر هستند، توصیه می‌شود. استفاده از بالش طبی زیرنشیمنی در افرادی که ساعات طولانی در حالت نشسته قرار دارند، بسیار مفید است و از ایجاد درد جلوگیری می‌کند.