نمایش 1–8 از 10 نتیجه

نمایش 9 24 36

قوزک بند آتل دار اپلون

548,000 تومان
زمانی که مچ پا در اثر یک اتفاق، دچار کشیدگی یا پیچ خوردگی می شود، برای کاهش درد و از

قوزک بند لیگامانی الاستیک

248,000 تومان
قوزک بند لیگامانی الاستیک تن یار یکی از محصولات گروه قوزک بند طبی است که با ایجاد گرمای موضعی باعث

قوزک بند آتل دار نئوپرن

418,000 تومان
قوزک بند آتل دار نئوپرن تن یار از جمله محصولات گروه قوزک بند طبی می باشد که در مواردی چون

قوزک بند قابل تنظیم نئوپرن

318,000 تومان
قوزک بند قابل تنظیم نئوپرن تن یار یکی از محصولات گروه قوزک بند طبی می باشد که در بهبود مواردی

قوزک بند قابل تنظیم اپلون

368,000 تومان
این محصول یکی از محصولات دسته ی قوزک بند می باشد. مفصل مچ پا از استخوان های نازک نی و

قیمت و خرید قوزک بند ( مچ بند پا )

قوزک پا یکی از اعضای کوچک اما حیاتی بدن است و وظایف بسیار مهمی را برعهده دارد. تحمل سنگینی وزن بدن و قدرت حرکت و پیشروی دو وظیفه بسیار مهم قوزک پا است و اگر این عضو از بدن آسیب ببیند قطعاً میتواند در حرکت و راه رفتن اختلال ایجاد کند. قوزک بند طبی در مواقعی که مچ پا دچار آسیب می شود، میتواند در بهبود و ترمیم آسیب دیدگی نقش بسزایی داشته باشد.

شاید شما هم شنیده باشید که پا قلب دوم انسان است. بنابراین حفاظت از این عضو و پیشگیری از آسیب، اهمیت بسیار بالایی دارد. مفصل مچ پا، یکی از مفاصل پا است که نقش مهمی در حرکت دارد. هر فردی می‌تواند در هر سنی آسیب مچ پا را در طول انجام فعالیت‌های مختلف تجربه کند. به طور معمول، این نوع آسیب‌ها در ورزشکارانی رخ می‌دهد که فعالیت‌هایی مانند دویدن و تغییر جهت را انجام می‌دهند، علاوه بر آن فعالیت‌هایی که به پرش بلند و مکرر نیاز دارند و احتمال پیچ خوردگی پا (مانند بسکتبال، فوتبال، والیبال) وجود دارد نیز باعث افزایش احتمال آسیب دیدگی مچ می‌شود. احتمال آسیب مچ پا می‌تواند در هنگام فعالیت‌های عادی مانند لیز خوردن و یا زمین خوردن رخ دهد. با استفاده از قوزک بند طبی یا مچ بند، می‌توان از بروز آسیب و تشدید آن جلوگیری کرد. این محصول طبی انواع مختلفی دارد که هر کدام مخصوص یک نوع آسیب طراحی شده و کاربرد خاص خود را دارد.

قوزک بند چیست؟

مچ بند پا یا قوزک بند، وسیله‌ای مناسب برای دستیابی به آمادگی جسمانی و در عین حال کاهش فشار روی مچ پا و جلوگیری از بدتر شدن آسیب است. قوزک بند مانند یک جوراب پوشیده می‌شود و فشاری روی پا ایجاد می‌کند که مچ را تثبیت می‌کند، اما حرکت را محدود نمی‌کند.
همانطور که گفته شد، قوزک بند برای ارائه پشتیبانی، فشرده‌سازی و تثبیت به صورت کنترل شده برای مچ پا ضعیف یا آسیب دیده طراحی شده است. این محصول طبی از افزایش ورم مچ جلوگیری می‌کند و حرارت قسمت آسیب دیده را برای افزایش گردش خون و کاهش درد حفظ می‌کند. همچنین استفاده از قوزک بند طبی برای تسریع در بهبود صدمات از طریق انقباض و افزایش گردش خون در قسمت آسیب دیده ضروری است. قوزک بند یا مچ بند هم به عنوان پیشگیری و هم در هنگام آسیب دیدگی مچ پا استفاده می‌شود. در صدماتی که به دلیل افزایش فشار وزن بدن در سرعت بالا، مانند تنیس ایجاد می‌شود و منجر به پیچ خوردگی مچ پا یا قوزک پا می‌شود، به قوزک بند یا مچ بند نیاز است. ورزشکارانی که مستعد پیچ خوردگی مچ پا هستند، از محصولات طبی حفاظتی، مانند قوزک بند برای جلوگیری از آسیب احتمالی استفاده می‌کنند، اما می‌توانند بعد از آسیبب‌دیدگی نیز از آن استفاده کنند.

موارد استفاده از قوزک بند

  • التهاب تاندون آشیل
  • بی‌ثباتی مچ پا
  • پیچ خوردگی‌های مکرر مچ پا
  • حمایت از پا بعد از جراحی مچ پا
  • تسکین درد و تورم ناحیه آسیب دیده
  • جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در آینده
  • کمک به درمان مشکلات ناشی از فعالیت‌های ورزشی (فوتبال، والیبال)
  • تقویت عضلات ضعیف مچ پا

تاثیر استفاده از قوزک بند طبی

در هنگام فعالیت بدنی، ورزش، دویدن، فشار و لرزش زیادی به عضلات و مفاصل ناحیه مچ و قوزک پا وارد می‌شود. هر چه این تکان‌ها و ارتعاشات بیشتر شود، احتمال آسیب دیدگی افزایش می‌یابد.
قوزک بند پا یا مچ بند پا به گونه‌ای عمل می‌کند که با کاهش تدریجی فشار روی ساق و مچ پا، امکان حرکت و فعالیت آسان را فراهم می‌کند و به هنگام ایجاد فشار، با اثرات آن مقابله کرده و خون‌رسانی در آن ناحیه را افزایش می‌دهد. این عمل، گردش خون را ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌دهد و لرزش و درد عضلانی در حین راه رفتن و دویدن را کاهش می‌دهد.

کاربرد قوزک بند

قوزک بندهای طبی طوری طراحی شده اند که برای آسیب دیدگی های خفیف و سطحی تا آسیب دیدگی های مزمن و حاد و حتی بعد از عمل جراحی برای بهبودی و توان بخشی مچ پا استفاده می‌شوند و نقش درمان کننده و حمایت کننده از مچ پا را بر عهده دارند. هنگام آسیب دیدگی های مزمن به طور مداوم باید از قوزک بند طبی استفاده نمود، تا در کنار کاهش درد و درمان، از آسیب‌ بیشتر پیشگیری شود.

قوزک بند طبی هم چون دیگر محصولات طبی (از جمله شکم بند، زانو بند، کمر بند ) دارای انواع مختلفی است که با توجه به شدت آسیب دیدگی توسط پزشک متخصص تجویز می شوند که عبارتند از: مچ بند الاستیکی پا، ساق دار، بند دار طبی، قوزک بند پس از آسیب، مچ بند طبی سفت.