نمایش 1–8 از 23 نتیجه

نمایش 9 24 36

زانوبند چهار فنره نئوپرن FREE

748,000 تومان
زانو بند طبی از جمله محصولات ارتوپدی به شمار می رود و زمانی که ناحیه زانو در اثر وارد شدن

زانوبند قابل تنظیم کشکک باز نئوپرن

498,000 تومان
زانوبندهای طبی محصولات بسیار مفیدی هستند که اغلب ورزشکاران قبل از انجام فعالیت، برای پیشگیری از آسیب دیدگی زانو، از

زانوبند قابل تنظیم آتل دار نئوپرنی

548,000 تومان
زانوبند قابل تنظیم آتل دار نئوپرنی تن یار یکی از محصولات گروه زانو بند طبی می باشد.که در بهبود مواردی

ارتز بی حرکت کننده زانو (ایموبلیزر)

898,000 تومان
ارتز بی حرکت کننده زانو (ایموبلیزر) تن یار یکی از محصولات گروه زانو بند طبی می باشد.که برای مواردی مثل

زانوبند کشی کشکک باز ممتاز

298,000 تومان
زانو بند طبی جزو محصولات ارتوپدی به شمار می رود و دارای مدل های مختلفی است که با توجه به

قیمت و خرید زانوبند

زانو یکی از مفصل های بزرگ بدن است و به این دلیل که مسئولیت تحمل سنگینی وزن بدن و حرکت پاها را بر عهده دارد، باید از آن مراقبت بسیاری نمود تا ضربه و آسیب نبیند، زیرا نسبت به قسمت های دیگر بدن تحت فشار بیشتری است. برای پیشگیری از آسیب رسیدن به زانو، استفاده از زانو بند طبی بسیار میتواند موثر باشد.

زانو یکی از اعضای مهم بدن است که نقش حیاتی در عملکرد پاها دارد. این عضو به شدت به درد و ضربه حساس است. زانو می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند فشار، ضربه، کشش یا تمرینات با شدت بالا، ورزش غیراصولی، حرکت ناگهانی، پیچ خوردگی و غیره آسیب ببیند. آسیب‌های وارده به زانو را می‌توان با استفاده از زانوبند طبی کاهش داد و از بین برد. علاوه بر استفاده از این محصول، فیزیوتراپی نیز می‌تواند کمک کننده باشد. تنها در برخی موارد طبق نظر پزشک متخصص، فرد به جراحی نیاز پیدا می‌کند.
زانوبند طبی انواع مختلفی دارد و هر یک کاربرد منحصر به فرد خود را دارد. نوع زانوبند، به نوع آسیب‌دیدگی زانو بستگی دارد. البته برخی از افراد، از زانوبند برای پیشگیری از آسیب استفاده می‌کنند. بنابراین انتخاب زانوبند مناسب، کار بسیار مهم و حساسی است.
قیمت زانوبند، به عوامل مختلفی بستگی دارد. کاربرد، جنس، کیفیت، برند تولید کننده محصول، داخلی یا خارجی بودن، صادراتی بودن و… بستگی دارد.

زانوبند طبی چیست؟

زانوبند طبی، یکی از انواع کالاهای پزشکی است که برای درمان آسیب‌های زانو و کاهش درد استفاده می‌شود. اکثر ورزشکاران برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو در حین ورزش، از این محصول استفاده می‌کنند. مواد اولیه مورد استفاده در این محصول، فوم، آتل و انواع پارچه‌های ضد حساسیت کشسان و غیر الاستیک می‌باشد که در سایزهای مختلف تولید می‌شوند.
مفصل زانو، یکی از مهم ترین مفاصل بدن است که در راه رفتن و تحمل وزن بدن نقش مهمی را ایفا می‌کند. این مفصل، از استخوان‌های درشت نی، نازک نی و کشکک تشکیل شده است. با بالا رفتن سن، این مفصل تخریب می‌شود و بیماری آرتروز شکل می‌گیرد. افراد مبتلا به آرتروز زانو، درد شدیدی را تجربه می‌کنند. این بیماری، یک بیماری پیشرونده است که به رسیدگی نیاز دارد. زانوبند طبی، یکی از روش‌های درمان این بیماری است که متخصصین ارتوپد آن را تجویز می‌کنند.
با توجه به اینکه مفصل زانو دامنه حرکتی بسیار بالایی دارد، به راحتی آسیب می‌بیند. حرکات ناگهانی و شدید می‌توانند به این مفصل آسیب برسانند که برای پیشگیری از این نوع آسیب‌ها، استفاده از زانوبند طبی توصیه می‌شود. زانوبندهای طبی، انواع و مدل‌های مختلفی دارند. آن‌ها بر اساس میزان پشتیبانی و کاربرد تقسیم‌بندی می‌شوند. برای مثال، برخی برای پیشگیری از بروز آسیب طراحی شده‌اند و برخی دیگر، برای کاهش و بهبود درد استفاده می‌شوند. زانو بند، مفصل زانو را کاملاً ثابت نگه می‌دارد و از تشدید آسیب جلوگیری می‌کند.

تاثیر زانوبند طبی بر درمان آرتروز زانو

طبق تحقیقات، هدف از استفاده از زانوبند در بیماران مبتلا به آرتریت، حمایت از زانو حین راه رفتن، کاهش درد و بهبود عملکرد است. اما مکانیسم این عمل برای دانشمندان به طور دقیق مشخص نیست.
نظریه‌های زیادی در مورد نحوه عملکرد زانوبندها برای بیماران مبتلا به آرتریت وجود دارد که هیچ کدام به طور قطعی ثابت نشده‌اند. زانوبند می‌تواند فشار و حمایتی را برای بافت‌های نرم اطراف زانو ایجاد کند. استفاده از زانوبند می‌تواند سلامت سلول‌ها را بهبود بخشد. زانوبند به افراد این امکان را می‌دهند که هنگام ورزش احساس راحتی بیشتری کنند و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ورزش می‌تواند به درمان علائم آرتروز زانو کمک کند.

اگرچه عملکرد زانوبند طبی، عمدتاً در افراد مبتلا به استئوآرتریت مورد مطالعه قرار گرفته است، اما استفاده از زانوبند طبی برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید و سایر انواع التهابی آرتریت، نیز ممکن است مفید باشد. در آرتریت ساده یا آرتریت روماتوئید، افراد درد، تورم، ضعف عضلانی و اختلال در عملکرد پاها را تجربه می‌کنند.

فواید زانوبند طبی

استفاده از زانوبند طبی در هنگام آسیب‌دیدگی یا برای پیشگیری از بروز آسیب، بسیار مفید است. هنگام آسیب دیدگی زانو، به احتمال زیاد، شما درد بسیار شدیدی را احساس می‌کنید و زانوبند طبی می‌تواند به بهبودی سریع‌تر این درد کمک کند. زانو بند طبی، مفصل زانو را ثابت نگه می‌دارد و از تشدید آسیب جلوگیری می‌کند. این محصول برای ورزشکاران نیز توصیه می‌شود، زیرا زانوبند طبی از مفصل زانو، تاندون‌ها و استخوان‌ها محافظت می‌کند. استفاده از این محصول ارتوپدی در سالمندان نیز بسیار توصیه می‌شود، زیرا آن‌ها می‌توانند با اطمینان بیشتری راه بروند. همچنین زانوبند طبی، با اعمال فشاری اندک، ورم زانو را کاهش می‌دهد.

موارد استفاده از زانوبند طبی

  • پارگی رباط و آسیب‌های زانو
  • استفاده از زانوبند بعد از جراحی و مراحل توانبخشی
  • بیماری‌های مفصلی مانند آرتروز زانو و استئو آرتریت
  • استفاده از زانوبند برای پیشگیری از آسیب دیدگی