مچ بند طبی

زمانی که در اثر فعالیت روزانه فشار زیادی بر روی مچ دست وارد گردد یا یک حرکت تکراری و مداوم توسط آن انجام شود، سبب ایجاد درد در ناحیه مچ دست می شود که می تواند فعالیت روزانه را مختل سازد. با استفاده از مچ بند طبی میتوان درد را کاهش داد و هم این که به راحتی به ادامه کارهای روزمره پرداخت.

مچ بند طبی
نمایش فیلترها
نمایش فیلترها

نواحی مچ دست و ساعد، در زمان حرکات ورزشی و فعالیت های سنگین بیشتر در معرض آسیب پذیری هستند. مشاغلی چون: تایپ کردن های طولانی ، کار اداری و حمل و نقل و… فعالیت های ورزشی هم چون: وزنه برداری، بدن سازی، تنیس، اسکواش و… می توانند فشار زیادی بر روی مچ دست وارد کنند که سبب درد و آسیب دیدگی در این ناحیه می‌شوند.

کاربرد مچ بند طبی

مچ بند طبی با کنترل و نگه داشتن مچ دست، درد و ورم آن را التیام می بخشد و مچ را در وضعیتی مشخص ثابت نگه می دارد. هم چنین برای برطرف کردن رگ به رگ شدگی مچ دست و آسیب های ناشی از شکستگی یا بست سوختگی به کار میرود و از آسیب دیدگی بیشتر پیشگیری می کند. از دیگر کاربرد های مچ بند طبی میتوان به درمان آرتروز مچ دست، نگه داری از دست بعد از در رفتگی، پیچ خوردگی و شکستگی اشاره نمود.

هم چنین با التیام درد و تورم و توان بخشی بعد از آسیب دیدگی به روند بهبودی و دوره درمان سرعت بیشتری میبخشد. مچ بند های طبی با توجه به سطح آسیب دیدگی های خفیف و مزمن، انواع مختلفی دارند که عبارتند از: مچ بند کشی یا اسپلینت، مچ بند ترکیبی ( مچ بند و شست بند آتل دار)، آتل انگشت، مچ بند یا RSI که هرکدام از این نمونه ها بسته به نوع آسیب دیدگی توسط پزشک یا جراح تجویز می شوند و قیمت این محصولات با توجه به نوع، کیفیت و جنس آنها متفاوت است.