قوزبند طبی

زمانی که شانه ها و کمر به طور مکرر در وضعیت نامناسب (نشستن و ایستادن) قرار بگیرند و قوس کمر بیشتر شود، با گذشت زمان این وضعیت نامطلوب بر بدن تاثیر می گذارد و قوز کمر به وجود می آید و سبب کمر درد نیز میشود. برای رفع این حالت نامناسب بدن استفاده از قوز بند طبی پیشنهاد میشود.

قوزبند
نمایش فیلترها
نمایش فیلترها

قوز بند طبی به بدن کمک می کند تا شانه ها به سمت پشت کشیده و در این حالت نگه داشته شوند و شانه و کمر و کتف و گردن و پشت در یک وضعیت مناسب و صاف قرار بگیرند. قوز بند طبی با اصلاح وضعیت بدن در حالت ایستاده یا نشسته برای تحریک و تشویق بدن برای صاف و راست ایستادن نقش مهمی دارد.

هم چنین قوز بند طبی برای افرادی که مدت های طولانی در حالت نشسته قرار می گیرند و در معرض ابتلا به قوز کمر و ضعف های عضلانی هستند و دچار کمر درد نیز میشوند، بسیار مناسب است. اغلب افرادی که دارای مشکلاتی در حالت نامناسب کمر و شانه هستند و از وضعیت شانه خود به دلیل قوز کمر ناراضی میباشند، با استفاده مداوم و درست از قوز بند طبی میتوانند به اصلاح وضعیت درست بدن خود دست یابند که برای درمان و انتخاب قوز بند مناسب می توان از پزشک کمک گرفت.

کاربردهای قوزبند

از دیگر کاربرد های قوز بند طبی می‌توان به برطرف کردن ضعف عضلات ستون فقرات، ناپایداری شانه، شکستگی استخوان ترقوه، کشیدگی و جلوگیری از پیشرفت قوز کمر و تسکین دهنده درد ناشی از انحناء کمر اشاره نمود. به طور کل هدف از طراحی قوز بند طبی به تعادل رساندن و استاندارد کردن وضعیت بدن و شانه ها و ستون فقرات می باشد. این محصول به ویژه برای نوجوانانی که برآمدگی و قوز خفیف در کمر و پشت خود دارند، بسیار مناسب است تا از ایجاد شدن قوز بیشتر هم زمان با رشد استخوان ها جلوگیری شود.