قوزبند طبی

زمانی که شانه ها و کمر به طور مکرر در وضعیت نامناسب (نشستن و ایستادن) قرار بگیرند و قوس کمر بیشتر شود، با گذشت زمان این وضعیت نامطلوب بر بدن تاثیر می گذارد و قوز کمر به وجود می آید و سبب کمر درد نیز میشود. برای رفع این حالت نامناسب بدن استفاده از قوز بند طبی پیشنهاد میشود.

قوزبند
نمایش فیلترها
نمایش فیلترها

قیمت و خرید قوزبند طبی

در سال‌های اخیر به دلیل تغییرات سبک زندگی، افراد زیادی با مشکل قوز و ناهنجاری‌های ستون فقرات دست و پنجه نرم می‌کنند. عدم رعایت حالت مناسب نشستن در محیط کار، نشستن طولانی مدت روی صندلی و … باعث ایجاد قوز و قوس در کمر می شوند. به طور کلی مشکلات مادرزادی، نحوه نشستن و‌ ایستادن اشتباه و یا حوادثی که در طول زندگی اتفاق می‌افتد، ممکن است مشکلاتی در ستون فقرات ایجاد کنند. این مشکلات در ستون فقرات، علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب برای افراد، باعث بروز کمر درد‌های غیرقابل تحمل می‌شوند. همچنین یکی از دلایل عمده مراجعه بیماران به متخصصان ارتوپدی و ستون فقرات، مشکلات مربوط به این نوع ناهنجاری‌های ایجاد شده می‌باشد. قوز و ناهنجاری ظاهری در کمر، افراد زیادی را در سراسر جهان درگیر کرده است. اما با کمک یک قوزبند طبی می‌توانید این ناهنجاری‌ها و بیماری‌ها را اصلاح کنید.
قوز و خمیدگی که در ناحیه کمر و قسمت فوقانی ستون فقرات ایجاد می‌شود، به راحتی بهبود نمی‌یابد و برای درمان و جلوگیری از پیشرفت آن‌ها باید از قوزبند طبی مناسب استفاده کرد. این عارضه می‌تواند به سلامت ستون فقرات آسیب برساند و باعث ایجاد کمردرد شود که فعالیت‌های روزانه فرد را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث کاهش بازدهی افراد در محل کار می‌شود. قوز علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب برای افراد، بر تنفس و کارکرد دستگاه گوارش تاثیر می‌گذارد. قیمت قوزبند طبی به کیفیت، نوع محصول، شرکت سازنده، صادراتی بودن یا نبودن و… بستگی دارد.

سن استفاده قوزبند

می‌توان گفت بیشترین میزان استفاده از قوزبند طبی در بین نوجوانان مبتلا به قوز است. استفاده از قوزبند برای نوجوانانی که به مدرسه می روند، مناسب و کاربردی است. اما ممکن است کمی احساس ناراحتی کنند. در این موارد دانش‌آموزان به حمایت والدین خود نیاز دارند تا روند درمانی و استفاده از این محصول را به صورت صحیح پیش ببرند. دختران یا پسران که در سنین بالاتر هستند، اگر به دلیل نشستن نادرست یا‌ ایستادن ناصحیح دچار قوز شوند، با استفاده صحیح و منظم از قوزبند طبی می‌توانند از پیشرفت این ناهنجاری جلوگیری کنند و به مرور آن را اصلاح و درمان ‌کنند. این محصول برای همه افراد در هر سنی مناسب است. قوزبند در موارد دیگری مانند: شکستگی مهره، مشکلات دیسک، افزایش سن یا پوکی استخوان نیز کاربرد زیادی دارد. افرادی که از این بیماری‌ها رنج می‌برند، با استفاده از این محصول، می‌توانند دوره درمان را بهتر سپری کنند و از آسیب بیشتر پیشگیری ‌کنند.

کاربردهای قوزبند

از دیگر کاربرد های قوز بند طبی می‌توان به برطرف کردن ضعف عضلات ستون فقرات، ناپایداری شانه، شکستگی استخوان ترقوه، کشیدگی و جلوگیری از پیشرفت قوز کمر و تسکین دهنده درد ناشی از انحناء کمر اشاره نمود. به طور کل هدف از طراحی قوز بند طبی به تعادل رساندن و استاندارد کردن وضعیت بدن و شانه ها و ستون فقرات می باشد. این محصول به ویژه برای نوجوانانی که برآمدگی و قوز خفیف در کمر و پشت خود دارند، بسیار مناسب است تا از ایجاد شدن قوز بیشتر هم زمان با رشد استخوان ها جلوگیری شود.