بالش طبی

استفاده از بالش غیر استاندارد و نامناسب سبب می‌شود که بدن در وضعیت نادرستی قرار بگیرد و باعث فشار آمدن بر روی شانه و گردن شود و سلامتی بدن را تحت تاثیر قرار دهد. با استفاده از یک بالش طبی و استاندارد می‌توان از فشار وارد شدن به گردن و درد در این ناحیه جلوگیری کرد.

بالش طبی
نمایش فیلترها

برای پیشگیری از دیسک گردن و دیگر آسیب های آن همواره باید از یک بالش مناسب استفاده کرد که ارتفاع بیش از حدی نداشته باشد و با گذشت زمان در صورت صاف شدن بالش، باید آن را تعویض نمود.

فواید استفاده از بالش طبی

از فواید استفاده از بالش طبی این است که گردش خون افزایش می یابد و ستون فقرات هماهنگی بیشتری پیدا میکنند و از آرتروز نیز پیشگیری میگردد. هم چنین از احساس ناراحتی در شانه و بازو جلوگیری می شود. علاوه بر این با استفاده از بالش طبی پس از خواب، احساس خستگی و کوفتگی در فرد دیده نمیشود و از پف چشم و خروپف نیز پیشگیری می گردد.

هنگام استفاده از بالش طبی کیفیت خواب بهبود می یابد و هم چنین سبب تسکین گردن درد میشود و از تعرق بیش از حد در هنگام خواب جلوگیری به عمل می آورد. از دیگر مزایای بالش طبی هم چنین می‌توان به درمان تعدادی از بیماری ها نیز اشاره کرد. از جمله: درمان اختلالات تنفسی، ریفلاکس اسید، درد پشت و گردن، درمان بی خوابی و یا درد عصب و…

ویژگی های بالش طبی

بالش های طبی ممکن است در ظاهر شکل یکسانی داشته باشند، اما باید توجه داشت که هر کدام از آنها دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و در زمان خرید باید این نکته را در نظر داشت که بالش باید پشتیبانی لازم را از سر وگردن به عمل بیاورد و فرد نسبت به جنس آن حساسیتی نداشته باشد. در تهیه این محصول بیشتر از پر، پنبه و پلی استر استفاده می شود.
بالش های طبی تنوع گسترده ای دارند و شامل: بالش های پلی استر، بالش مموری فوم، بالش هوشمند و بالش پر می شوند.