کمربند طبی

کمر درد یکی از شایع ترین دردهایی است که افراد زیادی را در سراسر دنیا درگیر ساخته است و عوامل متعددی سبب این درد میشوند که با استفاده از کمر بند طبی میتوان برای درمان کمر درد و هم چنین پیشگیری از آسیب استفاده نمود. عواملی هم چون بالا رفتن سن، آرتروز، دیسک کمر، کشیدگی عضلات، کمر درد ناشی از بارداری، وارد شدن فشار بیش از حد به کمر، و …سبب ایجاد کمر درد در افراد میشوند.

کمربند طبی
نمایش فیلترها
نمایش فیلترها

 هم چنین داشتن مشاغل سختی چون کار در معدن، انبار داری، یا انجام دادن فعالیت های سنگینی چون وزنه برداری، کشتی و غیره که فشار زیادی بر روی کمر وارد میکنند، سبب ایجاد کمر درد در افراد می شوند. کمر بند طبی با گرم نگه داشتن عضلات به تسکین درد و بهبود توانایی حرکت کمک فراوانی می کند و هم چنین ثبات و تعادل ستون فقرات را تامین می کند.

کاربردهای کمربند طبی

از دیگر کاربردهای کمر بند طبی، کاهش فشار بر روی کمر در زمان بلند کردن و جا به‌ جا کردن اشیا است. بعد از عمل جراحی با تجویز پزشک کمر بند طبی نقش حمایت کننده و تقویت کننده کمر را در حالت ایستاده و نشسته ایفا میکند و حرکت کمر را محدود می‌سازد. هم چنین میتواند به بهبود آسیب دیدگی کمک فراوان بکند. نمونه ای از کمر بندهای طبی وجود دارد که بلافاصله بعد از عمل جراحی برای ثابت نگه داشتن و تعادل ستون فقرات استفاده می شوند و حرکت کمر را محدود میکنند، هم چنین در بازار نمونه هایی از کمر بند های طبی وجود دارد که برای پیشگیری از فشار بیش از حد به کمر طراحی شده اند و افرادی که حرکات تکراری را انجام می دهند و به کمر فشار می آورند، میتوانند از این نوع کمر بند های طبی برای فعالیت روزانه و مستمر خود استفاده نمایند. کمر بندهای طبی انواع مختلفی دارند: از جمله: سخت و انعطاف ناپذیر، نیمه سخت، نرم و انعطاف پذیر.

بهترین مدل کمربند طبی

انتخاب نوع کمر بند طبی حتما باید تحت نظر و تجویز پزشک انجام شود. در کل قیمت محصولات طبی از جمله: شکم بند طبی، زانو بند طبی یا کمر بند طبی و …به نوع و جنس، کیفیت و قابلیت های آنها بستگی دارد.