گردن بند طبی

عضلات گردن نقش بسیار مهمی را در بالا نگه داشتن سر ایفا می کنند و با حمایت کردن و نگه داشتن گردن در وضعیت طبیعی، به خوبی به وظایف خود عمل میکنند. اگر در اثر آسیب ورزشی یا تصادف با وسایل نقلیه موتوری یا دیگر حوادث به گردن آسیبی وارد شود، استفاده از گردن بند طبی بسیار ضروری می شود که معمولا توسط پزشک برای بیمار تجویز میگردد.

گردن بند طبی
نمایش فیلترها
نمایش فیلترها

به ویژه بعد از آسیب رسیدن به ستون فقرات گردن، برای پیشگیری از تشدید شدن آسیب دیدگی که ممکن است منجر به فلج یا فوت فرد شود، استفاده از گردن بند طبی بسیار می تواند موثر باشد. هدف اصلی طراحی و استفاده از گردن بند طبی این است که حرکت ستون فقرات گردن را به حداقل ممکن برساند و سر را در یک موقعیت مطلوب نگه دارد تا سبب تسکین درد شود. هم چنین گردن بند طبی با ایجاد پشتیبانی و ثبات در ناحیه ستون فقرات گردن، از آن حمایت می کند و حرکت سر و گردن را محدود می‌کند.

کاربردهای گردن بند طبی

از دیگر کاربرد های گردن بند طبی، استفاده در دوران نقاهت پس از عمل جراحی و بهبودی پس از آسیب دیدگی است و برای گردن درد های حاد و یا مزمن نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
زمانی که گردن دچار رگ به رگ می شود میتوان با استفاده از گردن بند طبی آن را درمان و درد را تسکین داد و یا برای اصلاح ناهنجاری که در قسمت ستون فقرات گردن وجود دارد، یکی از گزینه های بسیار موثر استفاده از گردن بند طبی است که نقش درمان‌ کننده و کاهش دهنده درد را به عهده دارد و مانند دیگر محصولات طبی (زانو بند طبی، شکم بند طبی و..) انواع مختلفی دارد از جمله: گردن بند طبی نوع نرم و سخت و محکم که بهتر است نوع گردن بند طبی با توجه به شرایط فرد و تحت نظر پزشک انتخاب گردد.