سبد خرید
تاثیر کمربند لاغری در کاهش سایز

تاثیر شکم بند لاغری در کاهش سایز چه میزان است ؟

بسیاری از افراد به فکر این هستند که تناسب‌اندام داشته باشند. از آنجایی که بیشتر افراد در جامعه وزن بیشتری نسبت به وزن نرمال دارند، همیشه به این فکر هستند که وزن اضافی خود را کاهش دهند و دیگر چاق نباشند. با توجه به افزایش روز افزون تکنولوژی و زندگی دیجیتال، خطر چاقی و سلامت بدن جدی تر هم شده است.

راه های زیادی برای تناسب اندام پیش روی افراد قرار دارد که همیشه ورزش و رژیم غذایی مهم ترین موارد بوده اند. اما علاوه بر این ها راه های کمکی دیگری هم وجود دارد. یکی از این راه‌های  بسیار ساده‌، استفاده از شکم ‌بند لاغری است. استفاده از شکم‌ بند طبی لاغری نسبت به راه و روش‌های دیگر کم‌هزینه‌تر بوده و عوارض کمتری دارد. علاوه بر این یکی از مؤثر ترین موارد محسوب می شود.

فواید استفاده از شکم‌بند طبی لاغری

بهتر است بدانید که شکم‌بندها چندین نوع دارند که مهم ترین نمونه ها عبارتند از: شکم‌بند بارداری، شکم‌بند بعد از عمل و زایمان و شکم بند لاغری که هرکدام از آنها کارکرد مخصوص خودشان را دارند.

شکم بند لاغری معروف‌ترین نمونه ی شکم‌بند محسوب می شود و نسبت به شکم‌بندهای دیگر طرف‌دار خیلی بیشتری دارد. نمی توان شکم بند لاغری را مخصوص خانم ها یا آقایان دانست و هر دو جنسیت می توانند از این محصول برای لاغر شدن خود استفاده ‌کنند. شکم‌بند طبی لاغری می تواند از جنس پلاستیک، لاستیک، نئوژن، نئوپرن یا کش ساخته شود. جنس های پلاستیکی و لاستیکی شکم بند باعث می‌شود درجه حرارت بدن بالا رفته و در نتیجه موجب افزایش تعریق فرد شود. عرق کردن بیشتر باعث می‌شود استفاده از شکم بند یک روش کمکی بسیار موثر برای کاهش سایز باشد.

اهمیت انجام ورزش هنگام بستن شکم بند لاغری

استفاده از شکم‌بند طبی یا حتی روش‌های دیگر لاغری نباید باعث شود افراد ورزش را کنار بگذارند. در واقع شکم بند لاغری یک روش کمکی است و موجب افزایش سرعت لاغری می شود و به تنهایی نتیجه نخواهد داشت. حتی با استفاده از شکم ‌بند طبی هم افراد میبایست ورزش و نرمش‌ را مرتب انجام دهند و از رژیم غذایی سالم استفاده کنند. تا زودتر به وزن مناسب خود و تناسب‌اندام دست پیدا کنند.

همت و اراده‌ی فرد حتی در مواقعی که شکم‌ بند طبی لاغری استفاده می‌کند یکی از عوامل مهمی است که باعث می‌شود فرد زودتر وزن اضافی خود را کاهش دهد.

لاغری با کمربند لاغری

کاهش سریع سایز با بستن شکم بند

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود مردم به سراغ شکم‌بند طبی لاغری بروند، ایجاد فشار به شکم و پهلوها و کاهش آنی سایز است. این کاهش آنی ممکن است 2 تا 3 سایر در لحظه روی فرد تاثیر داشته باشد. به همین دلیل اگر شکم ‌بند لاغری در زیر لباس‌ها بسته شود تا حد قابل توجهی چاق بودن فرد را پوشش می دهد.

وقتی فرد شکم‌ بند طبی لاغری می‌بندد، فشار کشسانی به ناحیه شکم و پهلوی خود وارد می‌کند و به همین علت فرم متناسبی به بدن فرد داده می شود. شکم‌بند طبی لاغری نواحی دور کمر و پهلو را هم به طور کامل می‌پوشاند و باعث فشرده ساختن یا فشار بر شکم و پهلو می‌شود و به همین خاطر باعث می‌شود علاوه بر ناحیه شکم، چربی‌های اضافی دور کمر و پهلو هم آب بشود.

شکم‌بند لاغری همان‌طور که از اسمش پیدا است، به‌عنوان شکم‌ بند درمانی برای محافظت از کمر و پهلو و شکم نیز استفاده می‌شود و از این نواحی محافظت و نگهداری می‌کند.

تاثیرات دیگر شکم بند لاغری

جالب است بدانید که شکم‌بند طبی لاغری به علت فشاری که به ناحیه شکم و چربی‌های شکم وارد می‌کنند باعث می‌شود معده جمع بشود و همین فشردگی معده میزان اشتهای فرد را به‌مرور زمان کم می‌کند و این هم خود یکی از عواملی است که تا حدودی موجب کاهش وزن فرد  می‌شود.

اهمیت شکم بند در دوران بعد از زایمان

بعد از زایمان پوست و ماهیچه‌های شکم خانم‌ها شل می‌شود و دچار کشیدگی زیادی می‌شود که همین موضوع سبب نارضایتی خانم ها از اندام و ظاهر خود شده و حتی ممکن است به افسردگی منجر شود. به همین علت پزشکان معمولاً یک هفته بعد از زایمان، اجازه‌ی استفاده از شکم‌بند را به آنها می‌دهند تا با استفاده از شکم‌بند پوست شکم آنها زودتر جمع شده و به حالت قبل بازگردد.

نکاتی که باید هنگام خرید شکم‌بند طبی لاغری بدانید :

برای خرید شکم‌بند طبی هم مانند هر محصولی دیگری باید اطلاعاتی کامل از آن داشته باشیم که بتوانیم یک خرید خوب و با بیشترین کارایی داشته باشیم:

قابلیت تنظیم شکم بند

اولین ویژگی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد قابلیت تنظیم شدن است. این ویژگی به این منظور است که اگر فرد کاهش یا افزایش وزن داشت، بتواند متناسب با دور شکم و پهلوی خود، شکم بند را کوچک و بزرگ کند.

راحتی استفاده از شکم بند لاغری

یکی از ویژگی‌هایی که کمتر کسی هنگام استفاده از شکم ‌بند طبی لاغری به آن توجه می‌کند، احساس راحتی و آرامش در فرد است. باید بدانید استفاده از شکم ‌بند لاغری باید حداقل دو ماه به طور مستمر ادامه داشته باشد و اگر فشار بیش از حد به فرد وارد شود ممکن است باعث زدگی زود هنگام و عدم استفاده از شکم‌بند بشود.

انتخاب سایز

نکته‌ی دیگر هنگام خرید شکم ‌بند طبی لاغری ، انتخاب سایز مناسب و درست است تا بتواند به ناحیه شکم، پهلو و کمر فشار لازم را وارد کرده و به هدف و نتیجه‌ی دلخواه برسد.

شکم‌بند نباید آن‌قدر کوچک باشد که به معده و شکم فشار خیلی زیادی وارد کند و آن‌قدر هم بزرگ نباشد که شکم آزاد و راحت باشد و بدون زحمت به ‌راحتی باز و بسته بشود زیرا تأثیری در کاهش وزن نخواهد داشت.

کمربند لاغری

کیفیت و جنس شکم بند

نکته‌ی بعدی در مورد شکم‌بندهای طبی لاغری این است که باید نوع جنس آن ضد حساسیت باشد تا مشکل پوستی یا آلرژی برای افراد به وجود نیاورد.

قابلیت شستشو

با توجه‌ به عرق کردن بسیار زیادی که هنگام بستن شکم ‌بند اتفاق می افتد، شکم‌ بند باید قابلیت شستشو داشته باشد تا بتوان  به ‌صورت مرتب بعد از استفاده آن را شست‌وشو داد.

لازم است بدانید که نباید به ساختار شکم‌بند لاغری آسیب وارد شود. به همین علت باید با دست شسته شود و از شستشو با ماشین لباسشویی و همین‌طور فشاردادن برای آبگیری جدا پرهیز کنید.

جمع بندی

توجه داشته باشید رعایت‌نکردن هرکدام از این عواملی که گفته شد و استفاده از شکم‌بند لاغری نامناسب و بی‌کیفیت موجب می شود که استفاده از شکم‌بند تأثیری در کاهش وزن نداشته باشد. یا حتی عوارضی مثل صدمه زدن به معده، شکم، پهلو یا عوارض و بیماری‌های پوستی برای فرد ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *